Hakkımızda

Bilgi paylaştıkça çoğalır, tecrübe yıllarla değil temasla artar düşüncesiyle yola çık

Diyet, beslenme, sağlık konuları her geçen gün biraz daha önem kazanırken bu konudaki bilgi kirliliği
de artmaya devam etmektedir. Sosyal medyanın kolay ulaşılabilirliğini kazanç haline getiren kişilerin
elinde önem kazanan bu konu da kullanılmaktadır.
Yeterli ve dengeli beslenme, sosyal çevre, kültürel yapı, ekonomik düzey, pisikososyal etkiler,
alışkanlıklar nedeniyle de zorluk derecesi artar, bütün bunların yanında ekonomik kaygıyla yaşam
sağlığını hiçe sayan eğitimli ve eğitimsiz kişiler tarafından yönlendirmeye açık haldedir.
Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümlerinin diyetisyenler yetiştirmesi her yıl işsiz
üniversiteliler listesini biraz daha artırmanın dışında işlevinin olması gerektiğini biliyoruz savunuyoruz
fakat bu konuda yasal düzlemde ülkede eylem yapılmamaktadır.
Beslenme tedavisinin hastaya verilmesi hizmeti estetik tıbbi gereklilik gerektirmiyor muamelesi
görmektedir. kaldıki sağlığın tanımında değinilen tam bir iyilik hali içerisine kişinin estetik tedavisi de
girmelidir. Beslenme tedavisinin gerekli olduğu durumları göz önüne alırsak sağlığın temelini
oluşturduğunu görebiliriz.
BESLENME VE DİYETETİK TOPLULUĞU olarak birincil hedefimiz mesleğimizin koruyuculuğunu
üstlenmek, toplumu bilinçlendirmek ve ilgili kurumları göreve çağırmak.

Kurucularımız

Dyt. Züleyha YILMAZ

2012-2014 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesinde Gıda Kalite Kontrolü Ve Analizi bölümünü bitirdi. 2013’de ISO Eğitimlerinin tamamına katıldı ve bu konuda kendini geliştirdi. 2013’de Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bozüyük fabrikası kalite kontrol laboratuvarında deneyim kazandı. 2014‘de Gumi Gıda San. Ve Tic.Ltd.Şti.’de (Yumuşak Şeker Üretimi) analiz laboratuvarı ve arge bölümlerinde deneyim kazandı. 2015’de Ezo Yemekçilik Hizmetleri San.Tic.A.Ş de Kalite kontrol sorumlusu olarak görev yaptı. 2019’ da İstanbul Gelişim Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik bölümünden başarı ile mezun oldu. -Eğitim süresince; Bariatrik cerrahi, Obezite, Diyabet, Çocuk hastalıkları, Onkoloji ve Nütrüsyon konularında birçok sempozyuma katılım sağladı. -‘Yeme Bağımlılığı’ hakkında tez çalışması yaptı 1000 kişinin katıldığı bir anket çalışması yaptı. -İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde uzun dönem stajyer diyetisyen olarak rotasyonlu çalıştı. 2019 sonunda Bakırköy Belediyesi Tıp Merkezinde poliklinik hizmeti vermeye başladı. -Okul öncesi dönemdeki çocukların gelişim takipleri ve beslenme eğitimlerini kapsayan ilçe geneli kamu ve özel kreşlerde tarama projesini hayata geçirdi ve devam etmekte. -İlk ve orta düzey okullarda beslenme eğitim seminerleri vermekte. -Beslenme ve Motivasyon Kampı BURGAZ ada 2021’i organize etti ve yürüttü. -Asos; Spor Ve Beslenme Kampına Diyetisyen göreviyle katılım sağladı. -BESİSTANBUL ( Farkındalık, diyetisyenlik, hastalık, sağlık) konu başlıkları temelinde BESLENME VE DİYETETİK platformunun kuruculuğunu üstlendi.

Uzm. Dyt. Bahar ERYAŞAR

1974 yılında Malatya’da dünyaya geldi. Beslenme ve Diyetetik eğitimini İstanbul Medipol Üniversitesi’nde tamamladı. İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi, İÜ Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü İmmünoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimi aldı. Aynı anabilim dalında araştırmalarına devam etmekte ve İÜ İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Diyet Polikliniği’nde beslenme ve diyetetik uzmanı olarak görevini sürdürmektedir.
Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği Denetleme Kurulu üyeliğinin yanısıra çeşitli dergilerde hakemlik ve uluslararası danışma kurulu üyeliği görevleri bulunmaktadır.