TOPLUM SAĞLIĞI VE BESLENME

BES İstanbul Grubu olarak ilk buluşmamızda sağlığa genel bir bakışla farklı hastalık gruplarını multidisipliner yaklaşımla irdelemiş ve sonraki toplantılarımızın tematik olacağını belirtmiştik.

Sırada ikinci eğitim toplantımız var. Buluşma başlığımız Toplum Sağlığı ve Beslenme. Bu toplantımızda bize alanında uzman hekim, psikolog, sosyal hizmet uzmanı yol arkadaşlarımız da eşlik edecek. Hep birlikte yaşamın farklı dönemlerinde, toplumdaki farklı gruplarda sağlık ve beslenmeye dair sorunları nasıl tanıyıp çözüme kavuşturacağımızı konuşacağız.

İlk BES İstanbul buluşmasında vurguladığımız gibi; toplum sağlığını korumak ve hastalıkları önlemek her zaman tedaviden daha acısız, hızlı, ucuz ve dolayısıyla mantıklıdır.

Bireylerin ve onların oluşturduğu toplumun sağlığını korumada diyetisyenlerin rolü anlaşılanın çok üzerindedir. Ne güzel belirtmiş tıbbın babası Hipokrat: “Besleme doğruysa ilaca gerek yok, beslenme yanlışsa ilacın faydası yok”.

Biz diyetisyenler toplum sağlığını koruma ve böylece sağlıklı nesillerle vatanımızın geleceğini güvenceye alma konusunda azimliyiz, kararlıyız.

Bilimin aydınlattığı yolda Prof. Dr. Ayşe BAYSAL’ın izinde.

ÖNCEKİ ETKİNLİĞİMİZ

19 Mart 2022’de yoğun katılımcı ilgisi ile tamamladığımız Hastalıklarda Beslenme Tedavisi eğitimimiz başarıyla tamamlandı. Eğitime katılan katılımcılarımıza Katılım Belgeleri katılım esnasında teslim edildi. Yüksek memnuniyet oranı ile tamamlanan bir önceki etkinliğimiz hakkında bilgi ve etkinlik fotoğraflarına etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz.

PROGRAM AKIŞI

KONUŞMACILAR

NASIL KATILIRIM

ADRES VE ULAŞIM BİLGİLERİ

Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Konferans Salonu, Beyaz Lale Sk. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı yanı. Marmaray Ataköy Durağına 50 mt

Bakırköy, İSTANBUL